11 - Saint Dragon - Alienspapercraft 3

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

11 - Saint Dragon

Astro Racer - 11 Saint Dragon

Tak tady je. Některými dlouho očekávaný model, ze kterého vzniknul docela atypický Astro Racer. Poprvé byl uveřejněn v ABC 21/2013. A pokud vám utekl, nezoufejte....je tu opět zdarma ke stažení :)

Medailonek

ASTRO RACER číslo 11. - Saint Dragon (天聖龍) také známý jako Tenseiryuu Je nejnovější kreace japonského studia Gravity Lab. Letoun exotického vzhledu v podobě kovového draka obsahuje unikátní systém pohonu a štítů. Tělo draka je tvořeno gravitačními disky , keré jsou ,dle potřeby, schopné se přeskupit do žádané formace. Tyto disky poskytují jak ochranu pilotovi, tak i pohon celého letounu. Každý disk je gravitačně vázán na své sousedy a dohromady s ostatními tvoří pohyblivý pás, který je díky vektorování (směrování) tahu jednotlivých motorů uvnitř disků schopen se bleskurychle přesunout na požadované místo. Tento vpravdě pozoruhodný stroj má na starosti 66 letý Miko Sensei, zkušební pilot a lídr projektu řetězená gravitace(Chain Gravity).

Slovo autora

Myšlenka postavit Saint Dragona je stará jako moje stránky (myslím ty původní). Co to vlastně Saint Dragon je? Je to mítycky drak prolétavající fantastickým světem a pomocí svého dechu ničí nepřátele. Vzniklo nespočet her na různé platformy, ale jediná,co mě utkvěla v paměti byla ta z roku 1989 provozovaná na hracím automatu (takzvaný Arcade), kde jste vhodili obnos 2Kč a naskočil vám jeden Credit pro spuštění hry.Začátek devadesátých let (~1992) byl boomem maringotek nacpaných herníma automatama. Saint Dragon byl oproti tomu v jedný zaplivaný hospodě na chodbě. tam jsem prožil zhruba 3 roky svýho volnýho času a když přišel čas skládání a lepení modelů (rok 2002) řekl jsem si ,že si ho musím postavit.
Moje schopnosti udělat pořádný 3D model byly dost omezené a navíc drak, který se pohybuje hrou je shluk asi 200 pixelů. Takže výsledná představa tvaru byla dost na fantazii autora. Vzal jsem to za nějaký konec, vytvořil 3D model a začal skládat slepovačku. V tý době nebyly žádný nástroje na pořádnou editaci něčeho takovýho jako je papírový model, tak zůstalo u slepeného prototypu a 14ti listů "nějak" rozložené slepovačky. V průběhu let jsem se k rozdělané práci stále vracel, ale nikdy jsem to neuzavřel. práce se zastavila v roce 2007 na nějakých 90%. Poslední rána byla vydání nového rozkládacího softwaru Pepakura Designer, který elegantně rozkládá 3D model do slepovačky. Tehdy (2008) jsem si řekl, když vydat Saint Dragona, tak se musí udělat celý znova....Na to bohužel už nebyly síly. Dnes (2013) ale už víte, že v časopisu ABC povstala jeho druhá reinkarnace jako velice zvláštní letoun do závodů Astro Racers...a já jsem tomu rád.

Jan Rükr
Podrobnosti o archivu a modelu

Název: Astro Racer 11 - Saint Dragon
Formát: PDF - 2listy (1.2 slepovačky)
Velikost:
1 834kb

Model obsahuje: 23 značených dílů
Obtížnost:


Menší díly. Obtížnější slepení hlavního trupu. Oblé díly.
Doporučeno držet se návodu a kreseb
Tisk: Doporučeno tisknout na hlazenou čtvrtku gramáže 120~160g/m2

 
Hledat / Search
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky