T2 - Alienspapercraft 3

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

T2

Mechové - Policejní Mech T2

Timto modelem zřejmě uzavírám takové mini okénko nazvané Mechové. Byla to první série , kerou jsem nabídl časopisu ABC. Žel bohu, byly vytvořeny pouze dva modely: Tento a Robot D9. Obtížností, pohyblivými díly a rozsahem do 3 stran se nehodily časopisu ABC do současné koncepce jednodušších modelů na méně stran. A proto, pokud jste nestihli ABC 24/2011 s tímto modelem, nezoufejte, je tady pro vás zdarma ke stažení.

 
Medailonek

Policejní Mech T2. - T2 byl vyroben jako univerzální voják – policista a slouží všude tam, kde lidé nemohou (např. zamořená území jedovatými látkami nebo radiací). Dva a půl metru vysoký droid je osazen umělou inteligencí, která dílčí úkoly dokáže vyřešit sama v rámci nastaveného hlavního rozkazu. Navíc je schopen komunikovat s ostatními droidy a vytvářet vlastní strategii, která by nejefektivněji vedla ke splnění hlavního úkolu. V policejním sboru je nasazen vždy, když jde o udržení pořádku a bezpečí. Podle toho jaký druh kriminality má být potlačován, je droid vybaven příslušným arzenálem. Na nepovolené demonstrace a rabování ho lze osadit dvojicí vodních děl, popřípadě vrhačem kanistrů se slzným plynem. Vy si můžete postavit těžší verzi robota nasazovanou na okraje válečných zón. Model (služební číslo 726) má ve výzbroji kromě vysokofrekvenční sirény ještě dva dvojité šokové kanony napájené z baterií na ramenou, 18 průbojných raket a je v podstatě nosičem čehokoliv, co bude naloženo do jeho útrob.


Slovo autora

Předlohou modelu byla kombinace, dnes již kultovních, aktérů snámých filmů. Prvním byl tank Hnter Killer
z války budoucnosti 2029 z filmů Terminátor a Terminátor 2. Druhou ingrediencí byl Johny Pětka z fimu Číslo 5 žije (Short Circuit)O modelu


Papírový model samotný je opět koncipován jako pohyblivý.  Započítat všechny osy otáčení a přemýšlet jak a do jakých mezí bude model pohyblivý nebyl zrovna lehký úkol. Ale vše se nakonec podařilo a model je na světě. Nenechte se odradit počtem dílů ani rozsahem slepovačky. Model je postaven tak aby se dal lepit z relativně jednoduchých tvarů, které se na sebe jen vrství a vzniká konečný vzhled. Pokud vydržíte , odměnou vám bude plně otáčecí scifi Mech.

Jan Rükr
Podrobnosti o archivu a modelu

Název: Mechové - Robot T2
Formát: PDF - 4listy (model rozsahu necelých3  listů)
Velikost:
3 236kb

Model obsahuje: 40 značených dílů
Obtížnost:

Menší díly. Oblé díly, pohyblivé součásti
Doporučeno podlepit díly 4, 7, 8 a 11 čtvrtkou 200g/m2. Použití špejlí.
Tisk: Doporučeno tisknout na hlazenou čtvrtku gramáže 120~160g/m2

 
 
Hledat / Search
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky